Ez is volt már - random cikk

  • Szeptember első szombatján visszatér az Underworld KupaHárom év kényszerű szünet után, szeptember 3-án újra megnyílnak a kőbányai pincerendszer sötét járatai, hogy a bringások összemérjék erejüket a nagy múltú föld alatti versenyen, amely legnagyobb...
  • Aki fiúként indult, de férfiként ért célbaMinden mountain bike-os fejében ott motoszkál, hogy egyszer beleálljon egy komoly kihívásba. Természetesen a kihívás nagysága függ az egyén képességeitől, elszántságától és lehetőségeitől, ám montis...
  • Hazánkban járt a mountain bike királynőjeMinden idők egyik legjobb és legeredményesebb női hegyikerékpárosa, a norvég Gunn-Rita Dahle Flesjaa a Mozgásvilág tesztnapjára érkezett Magyarországra. Az olimpiai és tízszeres világbajnok 23 éven át...
  • Salzkammergut Trophy: ötletek szálláskereséshezAz ismert szállásfoglalási oldalakon a Trophy hétvégéjére már alig találni szabad szállást, illetve a szabad szobákat általában magasabb áron kínálják, mint egyéb időszakokban. Több szállásadó csak...
  • Megingott a bajnok trónja a kőbányai cyclo-cross futamonVas Balázs és Szekeres Viktória nyerték a Kőbánya Bringapark Magyar Kupát December 9-én a kőbányai Sportligetben rendezték meg a Cyclo-cross Magyar Kupa sorozat 5. állomását, a Kőbányai...

OLIMPIAI ÖTPRÓBA

olimpiai-otproba

OLIMPIAI ÖTPRÓBA

olimpiai-otproba-logo.jpg MTB VERSENYEK

- Tour de Velencei tó
- Szilvásvárad Maraton
- Hegyek Pokla Maraton
- Crosskovácsi Maraton
- Duna Maraton
- Bükk Maraton
- Mátra Maraton
- Velence Maraton

 REGISZTRÁLOK! 

Kövess minket a Facebookon is!

Strava

Komment

Címkefelhő

Ausztria (10) Bad Goisern (6) Balaton (8) baleset (24) beharangozó (51) Benkó Barbara (5) beszámoló (24) Blazsó Márton (3) bmx (4) bringapark (8) bringás (6) Bringasport (4) bringás póló (3) bringatúra (3) bringaverseny (27) Bubi (3) Buda Maraton (3) Buruczki Szilárd (3) Búr Zsolt (7) Citycross (3) Cseh Veronika (4) Cséri Szilvia (5) cyclocross (38) Danny MacAskill (3) Demeter Nikolett (7) díjátadó (4) Dósa Eszter (4) downhill (22) Drótszamár Fesztivál (12) Duna Maraton (5) e-bike (3) edzés (7) életmód (7) ellopták (3) Eplény (3) Erdőbénye (10) esés (5) EtyekCross (4) fat bike (5) Fehérkő-Lápa Hillclimb (6) fotó (4) futás (3) gerecse maraton (3) gyorszár (3) HegyiBringa (8) hegyikerékpár (58) ironman (3) Kassa (4) kerékpár (74) kerékpáros ruházat (3) kickstarter (3) kőbánya (32) Korda FIlmstúdió (4) kövérbringa (3) Magyar Kerékpársportok Szövetsége (4) magyar kupa (10) maraton (54) Mátra (6) Mátra Maraton (14) merida (4) Merkapt SE (9) Merkapt Sportközpont (12) mez (3) mezgyártás (3) MKSZ (12) mountainbike (7) mountainbike challenge (35) mountain bike (150) mozgásvilág.hu (9) MTB Piknik (9) nevezés (8) Nino Schurter (3) Nyugat Maraton Kupa (6) olimpia (4) olimpiai ötpróba (7) országúti (29) ötpróba (7) Parti András (6) Pedal MTB Tour (4) piactér (3) pincerendszer (9) póló (3) Polony István (4) Red Bull (3) rendelés (3) Rose (4) Salgótarján (6) Salzkammergut Trophy (23) Scott (4) SellarondaHERO (3) SHKE (4) Specialized (8) Strava (3) supercross (11) Szalay Péter (3) Szilvásvárad Maraton (5) Szlovákia (5) táplálkozás (6) teszt (4) tesztnap (6) Top Maraton (7) Tour de Balaton (6) Tour de Hongrie (3) Trek (7) túra (11) Underworld kupa (22) V4 (3) várgesztes (3) verseny (54) versenykiírás (13) versenysorozat (6) Vértesboglár (5) vértes maraton (5) Veszprém (4) video (17) videó (4) világbajnok (4) világkupa (9) villapark (3) visszahívás (3) Vuelta Sportiroda (9) Wouter Cleppe (4) XCO (12) Címkefelhő

5 tipp a biztonságosabb bringázáshoz

2016.09.02. 08:37 :: trójaifaló

Az Eurobarometer felmérése szerint egyre népszerűbb a biciklizés Magyarországon: 22 százalékra nőtt azok aránya, akik számára a kerékpár a leggyakrabban használt közlekedési eszköz. Már a kontinens élvonalában vagyunk, de fontos lenne, hogy a biztonság terén is javítsunk, hiszen a KSH adatai szerint 2015-ben 83-an haltak meg kerékpáros baleset következtében hazánkban. 

baleset.jpg

Az Európai Unió megbízásából készített Eurobarometer közvéleménykutatás adatai szerint Magyarország a dobogós harmadik helyen áll kerékpárhasználat tekintetében a kontinensen, hazánkat csak Hollandia és Dánia előzi meg. 2007 és 2014 között 4 százalékponttal, 22 százalékra nőtt azoknak az aránya, akik a kerékpárt nevezték meg a leggyakrabban használt közlekedési eszközüknek. Ezzel párhuzamosan a felmérés szerint hazánk a 8. helyen áll az EU tagállamai között a kerékpáros közlekedésbiztonság tekintetében.

A kerékpáros közlekedés azonban nem tekinthető veszélytelen közlekedési módnak. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 2015-ben összesen 644-en haltak meg Magyarországon közlekedési balesetben, közülük 83-an kerékpárbalesetben vesztették életüket, ez közel 13 százalékos aránynak felel meg. Emellett 3266 biciklista sérült meg valamilyen balesetben, közülük 1095-en súlyosan. Sokan azonban nincsenek felkészülve egy baleset anyagi következményeire: a MABISZ adatai szerint 2015-ben mindössze 650 000 balesetbiztosítási szerződés volt érvényben. Ez a szám annak fényében meglepő, hogy már havi néhány ezer forinttól vásárolható olyan biztosítás, amely széleskörű fedezetet nyújthat baleset esetén.

A kerékpáros balesetekről
• A kerékpárbalesetek túlnyomó többsége városban történik.
• A leggyakrabban kereszteződésben vagy annak közelében történnek a balesetek.
• Szintén gyakoriak az országúti kerékpáros balesetek.
• A legtöbb biciklistát érintő baleset nappal történik.
• A sérültek között jóval nagyobb arányban találni férfiakat, mint nőket.
• A haláleseteket általában a fejet ért súlyos sérülések okozzák.
Forrás: KSH

kerekparos-baleset.jpg

A balesetek egy része megfelelő körültekintéssel megelőzhető. Az NN Biztosító 4+1 tippjével biztonságosabbá tehetjük a biciklizést.

1. Keressük a szemkontaktust!

Függetlenül attól, hogy elsőbbségünk van, minden kereszteződésben lassítsunk le és próbáljunk szemkontaktust keresni az autó vezetőjével. Csak így győződhetünk meg róla, hogy nem csak mi látjuk őt, ő is lát minket, de csengethetünk, integethetünk, akár kiabálhatunk is ennek érdekében.

2. Kerüljük a holtteret!

Kerüljük el az autók visszapillantótükrének holtterét, a piros lámpánál álljunk az autóhoz képest előre, hogy mindenképpen észrevegyen, mielőtt kanyarodik.

3. A parkoló autó is lehet veszélyes

Közlekedjünk kicsit távolabb a parkoló autóktól, és folyamatosan figyeljük őket. Amelyikben emberi sziluettet látunk, amellett lassítsunk le, és figyeljük, hogy belenéz-e a visszapillantó tükörbe, vagy kinéz-e az ablakon felénk, mielőtt kinyitja az ajtót.

4. Legyünk láthatók és hallhatók!

Legyünk minél jobban láthatók, használjunk minden körülmények között lámpát, prizmát, viseljünk láthatósági mellényt, ragadjunk meg minden eszközt arra, hogy a legrosszabb látási viszonyok mellett is jól látszódjunk. Kritikus helyzetekben pedig hasznos lehet a csengő használata is.

+1 Készülj fel a balesetekre!

Biciklisként fontos tudatosítanunk magunkban, hogy balesetek minden nap történnek, nem szabad a fejünket a homokba dugni. Mindig legyen nálunk egy kis kártya egy közeli hozzátartozó adataival és vércsoportunk megjelölésével. Érdemes azon is elgondolkodni, hogy mennyi időbe telik és mennyibe kerülhet a felépülés egy baleset után. Ha nincs kifejezetten egészségügyi célokra félretett megtakarításunk, akkor érdemes elgondolkodni egy balesetbiztosításon. Havi néhány ezer forinttól már vehetünk olyan csomagot, amely nem csak csonttörés vagy nagyobb sérülés esetén fizethet, de anyagi segítséget nyújthat akkor is, ha kiesünk a munkából a baleset miatt.

1 komment

Címkék: baleset kerékpár biztosítás

A bejegyzés trackback címe:

https://mountainbike.blog.hu/api/trackback/id/tr7211670532

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

lomposfarkas 2016.09.06. 00:27:19

Az NN Biztosító 4+1 tipp írója biztosan sok ralliversenyt néz és azt hiszi, az ott a valóság. Mert más oka nem lehet a vércsoportot tartalmazó kártyás javaslatának. Mentős blogokon elég jól leírták párszor: épelméjű orvos nem fog vért adni egy cetli alapján.
süti beállítások módosítása